Funkcja MSSQL @@SERVERNAME. Jak obliczyć?

Ostatnio zaktualizowane 2023/02/26 przez admin

Funkcja MSSQL @@SERVERNAME. Jak obliczyć?

Funkcja @@SERVERNAME w SQL Server jest używana do pobierania nazwy serwera, na którym jest uruchomiony aktualny proces. Jest to bardzo przydatna funkcja, ponieważ pozwala użytkownikom łatwo uzyskać informacje o środowisku, w którym działa ich aplikacja.

Składnia funkcji @@SERVERNAME jest bardzo prosta. Nie wymaga ona żadnych argumentów ani parametrów. Wygląda ona następująco:

SELECT @@SERVERNAME

Aby użyć tej funkcji, wystarczy wpisać powyższą składnię w oknie polecenia lub skryptu SQL. Po wykonaniu polecenia zostanie zwrócona nazwa serwera, na którym jest uruchomiony aktualny proces.

Na przykład, jeśli chcemy uzyskać nazwę serwera, na którym jest uruchomiony aktualny proces, możemy wykonać następujące polecenie:

SELECT @@SERVERNAME

Jeśli wynikiem tego polecenia jest „MyServer”, oznacza to, że aktualny proces jest uruchomiony na serwerze o nazwie „MyServer”.

Funkcja @@SERVERNAME jest bardzo przydatna, ponieważ pozwala użytkownikom łatwo uzyskać informacje o środowisku, w którym działa ich aplikacja. Może być również używana do sprawdzania, czy aplikacja działa na właściwym serwerze.

Leave a comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

%d bloggers like this: