Funkcja SQL Server @@VERSION. Opis, składnia, przykład użycia.

Ostatnio zaktualizowane 2023/02/26 przez admin

Funkcja SQL Server @@VERSION. Jak prawidłowo korzystać z funkcji?

@@VERSION to funkcja wbudowana w system SQL Server, która służy do wyświetlania informacji o wersji bieżącego serwera. Jest to bardzo przydatna funkcja, ponieważ pozwala administratorom i programistom śledzić aktualizacje i wersje oprogramowania.

Składnia funkcji @@VERSION jest bardzo prosta. Nie wymaga żadnych argumentów ani parametrów. Wystarczy po prostu wpisać @@VERSION w zapytaniu SQL. Funkcja zwróci wersję serwera w postaci tekstowej.

Przykładowo, jeśli wpiszesz @@VERSION w zapytaniu SQL, otrzymasz coś w rodzaju:

Microsoft SQL Server 2017 (RTM-CU13) (KB4535007) – 14.0.3294.2 (X64)

W powyższym przykładzie wersja serwera to 14.0.3294.2, a numer wersji to RTM-CU13.

Funkcja @@VERSION jest bardzo przydatna, ponieważ pozwala administratorom i programistom śledzić aktualizacje i wersje oprogramowania. Pozwala również zidentyfikować wersję serwera, co jest szczególnie przydatne w przypadku wielu serwerów.

Aby użyć funkcji @@VERSION, wystarczy wpisać ją w zapytaniu SQL. Nie wymaga ona żadnych argumentów ani parametrów. Przykładowo, jeśli chcesz uzyskać informacje o wersji serwera, wystarczy wpisać następujące zapytanie:

SELECT @@VERSION;

Funkcja @@VERSION jest bardzo przydatna i pozwala administratorom i programistom śledzić aktualizacje i wersje oprogramowania. Jest to bardzo proste i wygodne narzędzie, które pozwala zidentyfikować wersję serwera.

Leave a comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

%d bloggers like this: