Tabliczka mnożenia Excel jednym wzorem

Ostatnio zaktualizowane 2022/12/28 przez admin

Jak w Excel zrobić tabliczkę mnożenia jednym wzorem?

Tabliczka mnożenia Excel – możesz stworzyć ją w Excelu na wiele różnych sposobów. Jeden wzór to najlepsze rozwiązanie. Są sposoby bardziej i mniej czasochłonne.  Najbardziej niewydajnym z nich jest wprowadzanie ręcznie danych do tabliczki. Najbardziej wydajnym sposobem jest wprowadzenie jednego wzoru i rozciągniecie go po całej tabliczce.

Tabliczka mnożenia Excel
Tabliczka mnożenia Excel

Stwórzmy krótki przykład. Wstaw pierwszym wierszu arkusza, w komórkach od B2 do B11 liczby od 1 do 10. Zrób to samo z w przypadku pierwszej kolumny, a więc staw w komórkach od A2 do A11 liczby od 1 do 10. Komórka A1 została pusta.

W pierwszej kolejności powinniśmy wprowadzić w komórkę B2 iloczyn pierwszych wartości z wiersza i kolumny, a więc =A2*B1. Następnie zablokuj pierwszą kolumnę i pierwszy wiersz. Zmieniamy w ten sposób nasz wzór na =B$1*$A2. Możemy przeciągnąć formułę po naszej tabliczce mnożenia Excel. Gotowe! 🙂 Wiele innych przykładów praktycznego wykorzystania Excela zamieszczam w tym dziale. Plik Excela z omawianym przykładem zamieszczam poniżej:

13_ittalppl_tabliczka_mnozenia_excel

Leave a comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

%d bloggers like this: