Funkcja SQL Server @@SPID. Opis, składnia, przykład użycia.

Ostatnio zaktualizowane 2023/02/26 przez admin

Funkcja SQL Server @@SPID. Jak prawidłowo korzystać z funkcji?

Funkcja @@SPID jest jedną z wielu funkcji systemowych w SQL Server. Służy do identyfikacji połączenia użytkownika z bazą danych. Każde połączenie z bazą danych ma swój własny unikalny identyfikator, który jest zwracany przez funkcję @@SPID.

Składnia funkcji @@SPID jest bardzo prosta. Nie wymaga żadnych argumentów ani parametrów. Wygląda następująco:

SELECT @@SPID

Funkcja @@SPID jest bardzo przydatna w wielu sytuacjach. Może być używana do identyfikacji połączenia użytkownika z bazą danych, a także do monitorowania i zarządzania połączeniami. Może być również używana do wykonywania operacji na połączeniach użytkowników, takich jak zamykanie połączeń lub zmiana ich statusu.

Aby użyć funkcji @@SPID, należy wykonać zapytanie SELECT, które zwróci identyfikator połączenia. Na przykład, aby uzyskać identyfikator połączenia bieżącego użytkownika, należy wykonać następujące zapytanie:

SELECT @@SPID

Wynikiem tego zapytania będzie unikalny identyfikator połączenia. Można go użyć do wykonywania operacji na połączeniu, takich jak zamykanie połączenia lub zmiana jego statusu. Na przykład, aby zamknąć połączenie o identyfikatorze 54, należy wykonać następujące zapytanie:

KILL 54

Funkcja @@SPID jest bardzo przydatna w wielu sytuacjach. Może być używana do identyfikacji połączenia użytkownika z bazą danych, a także do monitorowania i zarządzania połączeniami. Może być również używana do wykonywania operacji na połączeniach użytkowników, takich jak zamykanie połączeń lub zmiana ich statusu. Jest to bardzo przydatna funkcja, która może być używana do wykonywania wielu zadań związanych z zarządzaniem połączeniami w bazie danych.

Leave a comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

%d bloggers like this: