Jak zapisać plik makrem Excel przez VBA

2017/07/08

Makro zapisujące plik Excela – Jak je napisać?

Szukasz kodu makra VBA zapisującego Twój plik Excel? Poniżej krótkie przykłady kodów zapisujących pliki Excel z użyciem VBA. W każdym z przykładów jest użyty fragment kodu, wstawiony by program Excel nie pytał nas za każdym razem, czy na pewno chcemy nadpisać plik:

W pierwszej kolejności możemy zapisać plik, w którym jest kod źródłowy makra Excel. By to zrobić korzystamy z tego kodu:

Jeśli chcemy, by plik został zapisany w formacie xlsm, a więc Skoroszyt programu Excel z Obsługą makr, powinniśmy skorzystać z następującego kodu:

Zapisywanie pliku makrem w VBA Excel

Zapisywanie pliku makrem w VBA Excel

Jeśli chcemy, by plik Excela zapisał się w formacie xlsx, bo np nie chcemy, by ktoś zobaczył źródło naszych programów, korzystamy z kodu zapisu bez obsługi makr, a więc:

Więcej informacji o zapisywaniu plików Excela Makrem znajdziesz na tej tym blogu. Jeśli chcesz zapisać plik Excela makrem z datą w nazwie pliku, opis makra znajdziesz tutaj. Jeśli makro zapisujące plik ma go zapisywać w formatach xlsb, html itp, najprostszą metodą będzie tutaj nagranie makr zapisujących. Plik z przykładem zapisywania makrem zamieszczam poniżej:

zapisywanie_pliku_excel_makrem_vba.xlsm

Brak komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

%d bloggers like this: