Funkcja MSSQL SQUARE. Jak obliczyć?

Funkcja MSSQL SQUARE. Jak obliczyć?

Funkcja SQL Server SQUARE to funkcja matematyczna, która służy do obliczania kwadratu liczby. Jest to bardzo przydatna funkcja, która może być używana w wielu różnych zastosowaniach. Może być używana do obliczania kwadratu liczby, która jest podstawą wielu różnych obliczeń matematycznych.

Składnia funkcji SQL Server SQUARE jest bardzo prosta. Wygląda ona następująco: SQUARE (liczba). W miejsce liczby należy wpisać liczbę, której kwadrat chcemy obliczyć.

Przykładowo, jeśli chcemy obliczyć kwadrat liczby 5, składnia będzie wyglądać następująco: SQUARE (5). Funkcja zwróci wynik 25.

Funkcja SQL Server SQUARE może być również używana do obliczania pierwiastka kwadratowego z liczby. Aby to zrobić, należy użyć składni: SQUARE (liczba, pierwiastek). W miejsce liczby należy wpisać liczbę, z której chcemy obliczyć pierwiastek, a w miejsce pierwiastka należy wpisać liczbę, która określa, jaki pierwiastek chcemy obliczyć.

Przykładowo, jeśli chcemy obliczyć pierwiastek trzeciego stopnia z liczby 8, składnia będzie wyglądać następująco: SQUARE (8, 3). Funkcja zwróci wynik 2.

Funkcja SQL Server SQUARE jest bardzo przydatna i może być używana w wielu różnych zastosowaniach. Może być używana do obliczania kwadratu liczby lub pierwiastka kwadratowego z liczby. Składnia funkcji jest prosta i łatwa do zapamiętania.

Leave a comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

%d bloggers like this: