Funkcja SQL Server ENCRYPTBYCERT. Opis, składnia, przykład użycia.

Ostatnio zaktualizowane 2023/02/26 przez admin

Funkcja SQL Server ENCRYPTBYCERT. Jak prawidłowo korzystać z funkcji?

SQL Server ENCRYPTBYCERT to funkcja służąca do szyfrowania danych w bazie danych. Jest to jeden z wielu sposobów, w jaki można zabezpieczyć dane przed nieuprawnionym dostępem. Funkcja ta jest często używana do szyfrowania danych wrażliwych, takich jak hasła, numery kont bankowych i inne informacje, które należy chronić.

Składnia funkcji SQL Server ENCRYPTBYCERT jest następująca:

ENCRYPTBYCERT (certyfikat_ID, dane_do_zaszyfrowania)

Certyfikat_ID to identyfikator certyfikatu, który zostanie użyty do szyfrowania danych. Może to być identyfikator certyfikatu zapisany w bazie danych lub identyfikator certyfikatu zapisany w pliku. Dane_do_zaszyfrowania to dane, które mają zostać zaszyfrowane.

Aby użyć funkcji SQL Server ENCRYPTBYCERT, należy najpierw utworzyć certyfikat. Można to zrobić za pomocą polecenia CREATE CERTIFICATE. Następnie należy wywołać funkcję ENCRYPTBYCERT, podając identyfikator certyfikatu i dane do zaszyfrowania.

Przykład:

CREATE CERTIFICATE MyCertificate

ENCRYPTBYCERT (MyCertificate, 'MySecretData’)

W powyższym przykładzie tworzymy certyfikat o nazwie MyCertificate, a następnie używamy go do zaszyfrowania danych o nazwie MySecretData.

SQL Server ENCRYPTBYCERT to bardzo przydatna funkcja, która pozwala na szyfrowanie danych wrażliwych w bazie danych. Jest to jeden z wielu sposobów, w jaki można zabezpieczyć dane przed nieuprawnionym dostępem. Aby użyć tej funkcji, należy najpierw utworzyć certyfikat, a następnie wywołać funkcję ENCRYPTBYCERT, podając identyfikator certyfikatu i dane do zaszyfrowania.

Leave a comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

%d bloggers like this: