Funkcja SQL Server DATENAME. Jak prawidłowo korzystać z funkcji?

Funkcja MSSQL DATENAME. Jak obliczyć?

Funkcja SQL Server DATENAME służy do wyświetlania nazwy części daty z daty lub czasu. Jest to bardzo przydatna funkcja, która pozwala na wyświetlanie nazw dni tygodnia, miesięcy, godzin, minut i sekund. Funkcja ta jest szczególnie przydatna w przypadku tworzenia raportów, w których wymagane jest wyświetlanie nazw dni tygodnia lub miesięcy.

Składnia funkcji DATENAME jest następująca:

DATENAME (part_date, date)

Gdzie part_date jest częścią daty, którą chcesz wyświetlić, a date jest datą lub czasem, z którego chcesz wyświetlić część daty.

Przykład użycia funkcji DATENAME:

SELECT DATENAME(month, GETDATE())

W tym przykładzie funkcja DATENAME zostanie użyta do wyświetlenia nazwy aktualnego miesiąca. Funkcja GETDATE() zostanie użyta do pobrania aktualnej daty, a następnie funkcja DATENAME zostanie użyta do wyświetlenia nazwy miesiąca.

Funkcja DATENAME jest bardzo przydatna w przypadku tworzenia raportów, w których wymagane jest wyświetlanie nazw dni tygodnia lub miesięcy. Może być również używana do wyświetlania godzin, minut i sekund. Jest to bardzo przydatna funkcja, która pozwala na wyświetlanie nazw dni tygodnia, miesięcy, godzin, minut i sekund.

Leave a comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

%d bloggers like this: