Funkcja SQL Server @@SERVICENAME. Jak prawidłowo korzystać z funkcji?

Ostatnio zaktualizowane 2023/02/26 przez admin

Funkcja SQL Server @@SERVICENAME. Jak prawidłowo korzystać z funkcji?

Funkcja @@SERVICENAME w SQL Server jest używana do pobierania nazwy usługi SQL Server, która jest aktualnie uruchomiona. Jest to przydatna funkcja, ponieważ pozwala użytkownikom łatwo sprawdzić, jaka usługa jest aktualnie uruchomiona, bez konieczności przeglądania listy usług w Menedżerze usług systemu Windows.

Składnia funkcji @@SERVICENAME jest bardzo prosta. Nie wymaga żadnych argumentów ani parametrów. Wygląda ona następująco:

@@SERVICENAME

Aby użyć tej funkcji, wystarczy wpisać ją w poleceniu SELECT i wykonać je. Na przykład, aby sprawdzić nazwę usługi SQL Server, która jest aktualnie uruchomiona, można wykonać następujące polecenie:

SELECT @@SERVICENAME

Jeśli usługa SQL Server jest aktualnie uruchomiona, polecenie to zwróci nazwę usługi. Jeśli usługa nie jest uruchomiona, polecenie zwróci wartość NULL.

Funkcja @@SERVICENAME jest bardzo przydatna, jeśli chcesz sprawdzić, jaka usługa SQL Server jest aktualnie uruchomiona. Jest to szybki i łatwy sposób na sprawdzenie, jaka usługa jest aktualnie uruchomiona, bez konieczności przeglądania listy usług w Menedżerze usług systemu Windows.

Leave a comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

%d bloggers like this: