Jak w Word zrobić automatyczny spis treści

Ostatnio zaktualizowane 2022/12/30 przez admin

Automatyczny spis treści w Word – jak to zrobić?

Jeśli chcesz utworzyć automatyczny spis treści w Word, musisz używać stylów nagłówków. To nagłówki będą pozycjami w spisie treści. Aby utworzyć automatyczny spis treści w programie Word, należy wykonać następujące kroki:

1. Na pasku narzędzi w polu „Wyszukaj” opcję „Spis treści”.

2. Wybierz opcję „Spis treści”.

3. Wybierz jeden z dostępnych szablonów spisu treści.

4. Kliknij przycisk „OK”.

Automatyczny spis treści w Word – jak to zrobić?

Spis treści zostanie automatycznie utworzony na podstawie nagłówków w Twoim dokumencie. Jeśli chcesz, możesz edytować spis treści, aby dostosować go do swoich potrzeb. Poniżej screen z rezultatem oraz zaznaczone miejsce, gdzie możemy użyć stylów nagłówków.

Jak w Word zrobić automatyczny spis treści

Aktualizacja spisu treści w Word

Spis treści po każdorazowym dodaniu lub zmianie nagłówków należy zaktualizować. Poniżej screen jak to zrobić. Wpisujemy „Spis treści” w polu wyszukaj i wybieramy opcję „Aktualizacja spisu treści„. Możemy także zaktualizować spis treści klikając na niego kursorem i wybierając przycisk „Aktualizuj spis

Aktualizacja spisu treści w Word

Gotowe!

Po co robić spis treści w Word?

Spis treści jest użytecznym narzędziem, które pozwala czytelnikom łatwo nawigować w dokumencie i szybko znaleźć interesujące ich informacje. Może być szczególnie przydatny w przypadku dłuższych dokumentów, takich jak raporty, prace naukowe czy książki, gdzie rozdziały i podrozdziały są ułożone hierarchicznie.

Spis treści jest również przydatny dla autora dokumentu, ponieważ pozwala na łatwe nawigowanie i edytowanie poszczególnych sekcji dokumentu.

black flat screen tv turned on at the living room

Alternatywy dla MS Word

Istnieje wiele alternatywnych programów do MS Word, w tym: Wszystkie te programy oferują podobne funkcje do MS Word, takie jak tworzenie i […]

Leave a comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

%d bloggers like this: